1. Ana Sayfa
  2. Hakkımızda

Akgün Patlayıcı Maddeler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ülkemizin sivil amaçlı patlayıcı maddeler ve av malzemeleri sektöründe en eski ve günümüze kadar gelen tek firmasıdır. Merkezi Adana olan şirketimiz bir kamu kuruluşu olan Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nun 1950 yıllarında bölge başbayisi olarak başladığı ticari hayatına 2000’li yıllara gelindiğinde yeni patlayıcı madde depoları, üretim tesisleri kurarak faaliyetlerine devam etmiştir.

Bölgesel başladığımız ticari hayatımızda 70 yılı geçen tecrübe ve oluşturduğumuz güvenirlilik merkezimiz dışında ülkemizin çeşitli illerine yatırımlar yapmamızı sağladı, bugün güçlü yerli sermayemizle birlikte ülke çapında hizmet veren ithalat ihracat yapabilen bir konuma ulaştık.

3.Kuşak yönetiminde son 10 yılda merkez ilinde vergi sıralamasında devamlı ilk 100 firma arasında olan şirketimiz bu süreçte yatırımlarına ara vermeden istihdam yaratmış ülke ekonomisine katkı sağlamıştır.

Bundan sonraki hedeflerimiz; yatırımlarımıza yenilerini eklemek, paylaşımcı büyüme anlayışıyla yeni istihdam alanları oluşturmaktır, geçmiş tecrübe ve birikimlerimizi sürdürülebilir hale getirerek kurumsal yapımızla diğer kuşaklara aktarmaktır.